Pilsēta

Kāpēc Rīga?

Rīgu 1201.gadā dibināja vācu bīskaps Alberts, taču šī teritorija bija apdzīvota jau iepriekš.

1282.gadā pilsēta pievienojās Hanzas savienībai.

1510.gadā Rīgā pirmo reizi pasaulē tika izgreznota Ziemassvētku eglīte.

1629.gadā vācu varu nomanīja zviedru virskundzība un Rīga kļuva par lielāko pilsētu Zviedrijas Karalistē.

1710.gadā Rīga nonāca Krievijas varā, tomēr vācu ietekme joprojām bija jūtama līdz pat Latvijas neatkarības pasludināšanai.

1873.gadā Rīgā notika pirmie vispārīgie latviešu dziedāšanas svētki (jeb dziesmu svētki).

No 1901. līdz 1912.gadam Rīgu pārvaldīja mērs no Lielbritānijas – Džordžs Armitsteds.

Latvijas neatkarība tika pasludināta 1918.gada 18.novembrī, un neatkarības gadus Latvija baudīja līdz pat 1940.gadam, kad sākās komunistiskās Padomju Savienības okupācija, ko nomainīja nacistiskās Vācijas okupācija un tad atkal padomju vara.

1991.gadā Latvija atguva neatkarību no Padomju Savienības.

1995.gadā Rīgas vēsturiskais centrs Vecrīga tika iekļauts Unesco Pasaules mantojuma sarakstā.

2001.gadā Rīga ar vērienu svinēja savu 800 gadu jubileju.

2014.gadā Rīgai tika piešķirts Eiropas Kultūras galvaspilsētas tituls.

 

Vēl pāris iemesli, kāpēc izvēlēties Rīgu

Rīgā ir dinamiska kultūras dzīve. Latvijas Nacionālā opera pulcē pasaules līmeņa māksliniekus. Koncertzāles regulāri piedāvā klasiskās un populārās mūzikas koncertus, savukārt izstāžu zālēs apskatāmas gan pasaules klasiķu, gan laikmetīgo mākslinieku mākslas darbi. Rīgas kultūras dzīve ir bagātīga tās dažādajās izpausmēs.

Rīgas arhitektūra ir skaista un dažāda. Senas gotiskas baznīcas, kuras cēluši Rīgas dibinātāji, viduslaiku apbūve Vecrīgā, izsmalcinātais jūgendstila, kā arī koka apbūves mantojums padara Rīgu par arhitektūras pērli. Pastaiga Rīgas ielās būs aizraujošs piedzīvojums ikvienam Rīgas viesim.

Rīgas restorāniem raksturīga “fusion” virtuve. Tajos iespējams nogaršot gan Latvijai raksturīgus, pēc tradicionālām receptēm pagatavotus ēdienus, gan arī vietējo pavāru radītas maltītes ar pārsteidzošu garšu kombināciju. Tas būs aizraujošs gastronomisks ceļojums.

Maratons, orientēšanās mežā vai piedzīvojumu sacensības – tie ir tikai daži no aktīvās atpūtas veidiem, ko var izbaudīt Rīgā. Centra parki ir kā radīti skriešanai vasarā, slēpošanai ziemā. Ūdeņu bagātība ļauj nodoties dažādiem ūdenssportiem. Golfa laukumi un motosporta trase priecēs tehnisko sporta veidu cienītājus.

Rīga ir vairāk nekā 800 gadus sena. Katrs gadsimts tās vaibstos atstājis pēdas. To var manīt arhitektūrā – īpaši izteikti Vecrīgā, pilsētas centrā, kā arī dažos vēsturiskākos rajonos, piemēram, Āgenskalnā. Kultūras mantojums harmoniski līdzpastāv mūsdienu straujajam tempam un mijas ar modernās pasaules laik, telpu un izpausmēm.

Rīgā ir kā radīta SPA un skaistumkopšanas procedūru baudīšanai, ko piedāvā virkne Rīgā esošo salonu. Esot Rīgā, obligāti jānobauda latviešu tradicionālā pirts!

Vecrīga ir kā radīta, lai ļautos nesteidzīgai iepirkšanās baudai. Mazi suvenīru veikaliņi un mākslas priekšmetu galerijas iekārtojušās vecpilsētas šaurajās ielās. Iespējams arī doties uz kādu no lielveikaliem un iegādāties gan ārzemju, gan pašmāju zīmolu izstrādājumus.

Profesionāls un augstas klases medicīnas personāls palīdzēs uzlabot veselību. Veselības uzlabošanas procedūras Rīgā ir populāras, pateicoties ne tikai kvalitatīvajam servisam, bet arī pievilcīgajām cenām.

Rīga ir ideāla vieta konferenču, izstāžu un komandas stiprināšanas pasākumu organizēšanai. Pilsēta ir ļoti dinamiska, tādēļ spēj nodrošināt ne tikai profesionālu servisu, bet arī atbilstošu infrastruktūru.

 

Kur Rīgā apmesties?

Savu palikšanu pilsētā varat uzticēt vienai no vislabāk novērtētajām 3+ zvaigžņu viesnīcām Rīgā – PRIMO HOTEL! Viesnīca atrodas pašā Āgenskalna sirdī, blakus vēsturiskajai tirgus ēkai un romantiskajam puķu tirdziņam.

50 metru attālumā no viesnīcas atrodas sabiedriskā transporta pietura. Autobuss, trolejbuss vai tramvajs aizvedīs jūs līdz Vecrīgai nieka 7 minūtēs, taču jūs varat izvēlēties arī 2,5 km garu pastaigu caur parku. Arī lidosta atrodas ļoti ērtā un pieejamā attālumā – līdz tai iespējams nokļūt vien 15 minūšu laikā. Savukārt iecienītā Latvijas kūrortpilsēta Jūrmala ir vien 15 km attālumā no PRIMO HOTEL.

Taču nav nemaz jāiet nekur tālu, lai izbaudītu pilsētu – arī tepat Pārdaugavā, kur viesnīca atrodas, ir daudzveidīga vide, ko baudīt – Ķīpsala ar tās fantastiskajiem, elpu aizraujošajiem un pasaulē plaši pazīstamajiem skatiem uz Rīgas labo krastu; jaunuzceltā Bibliotēka, kas ar savu arhitektūru pārsteidz ne tikai ārzemju viesus, bet arī pašmāju iedzīvotājus; dabas cienītājiem turpat netālu ir pieejams gleznainais un romantiskais Māras dīķis, savukārt kultūras un izklaižu cienītāji dažu pieturu attālumā var sasniegt Ķīpsalas izstāžu halli, kur regulāri notiek gan izglītojoši, gan arī izklaidējoši pasākumi.